SON DAKİKA

Burası Holaysa

Sürekli Mahkemelerle Uğraştım..

Sürekli Mahkemelerle Uğraştım..
Bu haber 24 Kasım 2016 - 21:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Birinci bölümünü yayınladığımız ve ilgi ile takip edilen röportajın ikinci bölümünü yayınlıyoruz..

22 Ekim 2012 Pazartesi 19:52

Birinci bölümde hayat hikayenizi ve icraatlarınızı anlattınız..Bu bölümde vatandaşlar arasında konuşulan ve merak edilen konulara yer verelim..

muhta

SÜREKLİ MAHKEMELERLE UĞRAŞTIM..

Yeşilalanköyü net:Hüseyin Bey;İçme sularından bahsettiniz,bu konu çok tartışıldı.Bir çok şaibe ortaya atıldı.Bu konu da mahkemelik olduğunuzu biliyoruz..Konu ile ilgili açık yüreklilikle bilgi verirseniz sevinirim..

Hüseyin Yılmaz(Muhtar):2004 yılında Yeşilalan ve Baltacılı köyleri adına özel idare tarafından ayrılan 25.000 TL ,ayrıca iki depo yapımı için 24 ton çimento,3 ton demir,muhtelif ebatlarda 13.500m boru köyümüz suları için ayrılmıştı.

Ancak boruların ebatları mevcut şebeke için yetersiz görüldüğü için teslim almadık..Sadece 24 ton çimento ve 3 ton demiri teslim alabileceğimizi bildirdik..

Yeşilalanköyü net:Sayın muhtar bahsettiğiniz malzemeleri kimden teslim aldınız.?

Hüseyin Yılmaz(Muhtar)Özel idare bu malzemelerin ihalesini Trabzon’da Şahinler Ticaret’e verdi.Şahinler Ticaret bahsi geçen malzemeleri köylümüz olan inşaat malzemeleri satan bir esnafa 2005 yılında teslim etti.Bu arkadaşlar 3 ton demir,bir miktar çimentoyu köye getirerek depo yapımına başladık.1 ton demiri depo temellerinde kullandık.Daha sonra depo yerleri değiştirildiğinden kullanılan malzeme zayi olmuştur.Geriye kalan 2 ton demirin 900kg mı kaybolmuş,depo yapımı için ayrılan30-40 torba çimento depo alanında fırtına dolayısı ile ıslanmış ve donmuştur.

Yeşilalanköyü.net:O zaman olayların mahkemelere taşınmasının nedenleri sizce ne olabilir?

Hüseyin Yılmaz(Muhtar)Biz köyümüz için kullanılan malzemeler için,yukarıda bahsettiğim köyümüz esnafından ihale yolu ile malzeme alınmış,bir çok malzeme ihalesi tamamlanmasına rağmen ya zamanında teslim edilmemiş,bazıları ise hiç teslim edilmemiştir.

Bu esnafımızın bu olayların ardından yapılan ihalelerini,taahhütlerini yerine getirmedikleri için yeni ihalelerini iptal ettirdim.

Bu ihale iptalleri yüzünden bu esnafımız bana karşı tavır almaya başladı.

muhta3

ŞİKAYETLER TAMAMEN TİCARİ ÇIKAR AMAÇLIDIR..

Yeşilalanköyü.net:Anladığımız kadarı ile hakkınızda yapılan şikayetler ticari ilişkilerle alakalı diyorsunuz,doğru mu anladık?

Hüseyin Yılmaz(Muhtar):Evet..Kesinlikle öyle..İhaleleri kaybeden esnaf arkadaşımız,köyü zarara uğrattığımız ve benzeri suçlamalarla beni şikayet etti..Hakkımda soruşturma açtırdılar.Yapılan soruşturma sonucunda hakkımdaki iddiaların asılsız olduğuna karar verildi.

Bunun üzerine beni Başbakanlık,İçişleri Bakanlığı,Valilik,Özel idare ve Kaymakamlık makamlarına savcılık kanalı ile şikayette bulundular..

Bu şikayetler üzerine muhtarlığa ait tüm kayıtlar,evraklar ve dosyalar 6 ay süre ile savcılık tarafından incelemeye alınmış,inceleme sonucunda suç unsuru tespit edilememiştir.

Yeşilalanköyü.net:Sayın muhtar,bahsettiğiniz esnaf arkadaşımızla kişisel bir husumetiniz var mı?Yoksa anlattığınız gibi tamamen ihalelerden kaynaklanan bir mesele midir?

Hüseyin Yılmaz(Muhtar):Benim kimse ile kişisel bir husumetim yoktur,zaten kin tutmayı da sevmem..Olsa bile kişisel sorunları köyün meseleleri ile karıştırmam..Bu doğru da olmaz..

Ben köyün menfaatlerini koruma acısından ihale edilip verilmeyen malzemeleri esnaf arkadaşımızdan talep ettim.Bu çerçevede son olarak Harun Pakoğlu araya girerek,sorunu çözmeye çalıştık.Benim köy adına talep ettiğim 434 torba çimento,380 TL nakliye bedeli 4 adet 150 lik boru gündem konusu olduğunda ,yemin ederek köy adına bir yere çimento verdiğini beyan etti.Ancak kime veya nereye verdiğini hatırlayamamıştır.

Bu tartışmanın ardından 262 torba çimento,4 adet 150 lik boru ve 180 Tl.nakliye bedeli ödeyeceğini taahhüt ederek anlaştık..

Yeşilalanköyü.net:Anlaştığınıza göre sorun çözüldü demektir..Doğru mu yorumladık?

Hüseyin Yılmaz (Muhtar)Keşke çözülseydi.Ben köyde kırgınlık ve dargınlıklardan rahatsızlık duyuyorum.Ben esnaf arkadaştan anlaştığımız malzemeyi almaya gittiğimde,Benim sizlere borcum yok var diyorsanız mahkeme kararı ile öderim dedi.Bizde mahkemeye verdik,kendisi mahkemeye çıkmayınca mahkemeden ödeme emri çıktı.Kendisi bu kararı temize gönderdi.

Biz temizden gelecek kararı beklerken,bana yapılan haksızlıkları da Allaha havale ediyor,vatandaşlarımın bilgilerine arz ediyorum..

Yeşilalanköyü.net:Sayın muhtar su ile ilgili diğer bir şaibe toplanan su paraları ile ilgili,bazı vatandaşların ödeme yaptığı,ancak kayıtlarda adlarının bulunmadığı söyleniyor.Bu konuda söyleyeceğiniz var mı?

Hüseyin Yılmaz(Muhtar):Biz yaptığımız her icraatın hesabını veririz.Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın.Su çalışmalarına başlamadan önce,köylülerimizle 3 toplantı gerçekleştirdik.Bu toplantılarda alınan karar gereği su malzemesi devletten,işçilik köylüler tarafından ödenme kararı alındı.Bu karar gereği her haneden 150 TL.alınması,bunun içinde 3 emekli öğretmeni paraları toplamak için görevlendirdik.Bu arkadaşlar İbrahim Kumkumoğlu,İsmet Yüce ve Rıfat Baltacı’dır.Bu arkadaşların köylülerimizden topladığı para 25.000 tl dir.Suları verildiği halde 105 hane halen su parasını ödememiştir.Bizler bu para ile 3200 m.su şebekesini ihale usulü döşedik..Anlayacağınız her şey açık ve kayıt altındadır.

Bana yapılan suçlamalar asılsız ve kasıtlıdır.Haklılığım mahkemelerce tescil edilmiştir.

Yeşilalanköyü.net:Diğer bir eleştiri konusu köyümüzün yolları ile ilgili,Bu konuda yoğun eleştiriler var.Diğer köylerle kıyaslanarak yapılan bu eleştiriler hakkında ne söylemek istersiniz?

Hüseyin Yılmaz(Muhtar):Evet..Bir yere kadar saygı duymak gerekir..Vatandaşlar eleştiri yapacaktır.Ancak eleştiri yapmadan önce sorumlulardan bilgi alınmıyor,gerçekler bilinmeden haksız eleştirilere uğruyoruz.Benim muhtar olmamın en büyük nedeni yolların genişlemesi ve asfaltlanmadıydı.İşin aslı şu..Anlatalım herkes bilgi sahibi olsun gereksiz ve haksız eleştiri yapılmasın..

Çaykara köylere hizmet birliğine gelen para dağıtılırken,köylerin taleplerine göre değil acil ihtiyaçlarına göre dağıtılmaktadır.

Verilen paralarla diğer köyler betonlama yaparken,bizim yaptığımız sanat yapıları ve alt yapı çalışmaları hiç mi görünmüyor?

Bunlar..

Yornali İstinat:95.000 TL

Yornali su:39.000TL

Yeni mah.Darboğaz,Tepebaşı mah.:43.000TL

Kestanelik mah.:40.000TL

Depolar:60.000TL

Kangeli,sıçan bölgesi istinatları:50.000TL

Kıyaslama yaparken olaylara gerçekçi yaklaşalım.Bizler bu paraları buralarda harcamasaydık,betonsuz yolumuz kalmazdı.Sanki bize verilmişte biz betonlamamışız gibi bir algının yaratılması bize karşı haksızlıktır.Yorumları insaf ve izan doğrultusunda yaparsak köyümüz için faydalı olur,Sadece “Çamur at,izi kalsın” mantığı doğru değildir..Bunlar hasımane.art niyetli ve kasıtlı eleştirilerdir.
DEVAM EDECEK..

www.yesilalankoyu.net

Anahtar Kelimeler: Sürekli, Mahkemelerle Ugrastım, Yesilalan

Okunma: 2265

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
16 ADET YORUM YAPILDI
Yahya USTA24 Kasım 2016 / 21:11 Cevapla

RÖPÖRTAJ BÜYÜK HİZMET
İshak OKUTAN, 4 yıl önce yorumladı

Öncelikle Köyümüze büyük hizmet anlayışı getirecek cesur sorular ve cevapları olan RÖPÖRTAJ’a emeğiniz için Yahya bey size çok teşekkür ederim.
Anladığımıza göre Çalışmaktan çok eleştirilerden yorulan Muhtar ,Tüm soruları cesurca ve belgelerle cevaplamaya çalıştı.
Şimdi birde önce İlgili esnaf ve suyu döşendiği halde ödemesini yapmayan iddia edilen köylülerimizin bu iddialara burda yorumlayarak açık isim ve belgelerle vereceği cevaplar hepimizi bilgilenme kanaatını verecektir.
Tabiiki herkesin kendine göre haklılık payı vardır ama önemli olan tüm köylülerimiz in gönlünde haklı olabilmektir. Bu vesileyle tüm köylülerimize hayırlı neşeli bayramlar dilerim.

Yahya USTA24 Kasım 2016 / 21:11 Cevapla

köy ve muhtar hakıda
parlak mustafa, 4 yıl önce yorumladı

yeşilalan köyü için robortaj yaban yetkili arkadaşlar benim yanıma gelin beni bir dinleyin bellgeli ağizdan dolma laf nekadar duygusal muhtar köyne hizmet sevdası beli oluyor bir gidin cevre köyleri bir bakın ve ondan sora köyüne hizmed sevdalısını anlarsinız ben ne uğraştımsa köyüme hizmet almak için uğraştım ancak onu adım adım dahkip ediğim için bana yeşilalan köyü adına köydesden talep ediği çimento ve çakil ihalesi bana kalmiş ancak ihale bana kaldı diye gitmiş demiş parlak ihaleyi almıyor bunu sevinlçlere verelim ondan sonra kaymakamlığa gitim ancak kaymakam meşkul olduğu için dışarda hırslı şekilde beklergen ilce özel ıdare müdürü işi anlaı bir soğanlı köyü muhtarı bunlar komısyondaki yetgililer bana deyil onlara sorabilirsiniz bana soğali köyü muhtarı benim şikayet etmemem için parlak biz suş işledik ne yaparsen haklısın ben böyle bir insan görmedim buyrun gidin gendilerine sorun bu iş için birkaç gişi buna çikişdı sen ayıp edin dediler ondan sora benim iflas ediğimi

Yahya USTA24 Kasım 2016 / 21:12 Cevapla

devam köy hakıda
parlak mustafa, 4 yıl önce yorumladı

iflas ediğimi söyledi bu malzemeyi nasıl alacağim ancak vadandaşin köyeksıkındısı ben onu adım adım tahkip ediğimiçin rahadsız ben köye borclu kalacakadar abdal değilim gendine arkataş aramasın ikinci bir husus köy ihtiyar heyedi ibrahim kahveçi canli şahit ben gendisi ile konuşmuyorum neden köyde hiç bir çalişma yokgen il özel idaresinden alınan çimendoyu yaylasına taşiyan adam

Yahya USTA24 Kasım 2016 / 21:12 Cevapla

devam
parlak mustafa, 4 yıl önce yorumladı

ben gendine bağirtım ve çimento vermek istemetim mutar gendisi geldi ben yiro bozup çimendo almam bu köyün muhdarı benim bana kimse karışamaz eletrik ihalesini alan mutaide köyün cimendosunu verti bunuda sortuğumda cok ileri gitimi söledi kaç dane daha gelin ben köylülerime belgeler ile bilgi vermeye hazırım öyle daraflı avukatlık

Yahya USTA24 Kasım 2016 / 21:13 Cevapla

devam
parlak mustafa, 4 yıl önce yorumladı

yapmayın benim gururumla oynamiş olduğu halde ben onunla hiç muhatap olmadım ancak eli sefer iflas edsem ondan yüz sefer daha hasıyetıiyim cüngü bede kul hakı yok bende alacaği olan köylüm varsada benden alacağini isdemese hakım kalır benim cok daha birigidilerim var zamanımyok

Yahya USTA24 Kasım 2016 / 21:13 Cevapla

devam
mustafa parlak, 4 yıl önce yorumladı

muhtar mahkemelerden zaman bulup köye hizmet veremedi sayın yorucu arkataşlar ben şizinle caykara adliyesine gelin benim birtane şikayet dilekcem varsa büdün şuçlamaları kabul ediyorum ancak köy sulrı için il özel idaresine bilgi almak için dilekce verdim bana sular idaresi cevab olarak muhtar hakında yasal işlem başlamişdır diye

Yahya USTA24 Kasım 2016 / 21:14 Cevapla

devam
mustafa parlak, 4 yıl önce yorumladı

diye bilgi verldi ancak aldı sene önce depolar için aldığı parayı kulanmadığı için il özel idare parayı faiziile birlikde geriye ödedi ve su debolarının ihalesi yapıldı ben sormasam onlarda mechul benim merak ediğim hiç bir şey bilmeden cok işler yapıldı cevre köyleri bir köründa yorum yabın boş laflarla avukatlık yok

Yahya USTA24 Kasım 2016 / 21:14 Cevapla

devam
mustafa parlak, 4 yıl önce yorumladı

ben cok doluyum ancak ben söz verdim bununla uğraşmayaçağim ancak benim lafımı yapmasın yazdı diye mejbur kaldım cahmut yaylasın cayırıda arsa acmadan savçillığa dilekce verdi başkalarnı hiç görmedi bunların hesabı sorulur

Yahya USTA24 Kasım 2016 / 21:15 Cevapla

köyümüzün yönetimi ile ilgili yorum
hanifi yucel, 4 yıl önce yorumladı

tüm köylulerime selam olsun başta yahya hocam tebrik ederim bu yorumların herkese ulaşmasını sağladığınız için soylemek istediğim çok şey var aslında fakat kimi muhatap alıp anlatacağimi bilmiyorum herkes bilsinki adalet hakkaniyet yoksa eğer bir yörede evde köyde şehirde hiç bir sağliktan bahsedilmez bizim köyümüz güçlünün hakim olduğu ağaların hakimolduğu maddi dırumuiyi olanın sözünün dinlendiği bir köy değilmi hayret ediyorum bu kadar insan yetiştirmiş bir köy olarak el ele veripte hizmet alabilecek yönetimi neden tesbit edemiyoruz anlamıyorum uzay çağındayız insanlarımız hala komşunun tarlasından bir metre yer nasıl alırım hesabı içinde ilim irfan yuvası köyümüze h,ç yakışmıyor o benim güzel hemşerilerime acizane bir kardeşleri olarak hatırlatmak isterim ki öldükten sonra en önemli sorun kul hakkı sorunudur unutmasınlar bu dünyanın ihtirasları için asıl ebedi dünasını perişan etmesinler ayrıca köyümüzde kız kuran kursundan önce o kuran kursuna gidebilecek yol yapılsın say

Yahya USTA24 Kasım 2016 / 21:16 Cevapla

MUHTRA BIRKAÇ SORU
kadir altunba KOÇO, 4 yıl önce yorumladı

ROPETAJ IÇIN TESEKKURLER MUHTARIM BEN KACSENEDIR SU BEKLIYORUM İNAN BU BAYRAMDA HASAN SAHININ ORDAN HORTUM İLE SU ALDIM YAZIK DEĞİLMİ SUYU KAPIYA GETIRDINIZ BIR GUN BILE AKMADI BIRALARA HARCANAN PARA VE EMEĞE YAZIK NE OLACAK BIZIM SUYUMUZ LUTFEN BANA BIRISI CEVAP VERSIN MADEM SU AKMIYACAKTI NIYE BUKADAR MASRAF YAPTINIZ SAYGILARIMLA

Yahya USTA24 Kasım 2016 / 21:16 Cevapla

Nankörlüğk bedava
Muammer Yılmaz, 4 yıl önce yorumladı

özellikle isimler verilmedi anlaşılan biri öyle kaşındıkı yara olacak anlaşılan..Parlak efendi yol istiyon ulan ……adamı evinin önünde 50 cm betonu kıran senin sülale değilmiş…anlaşılan senin mezarın eni 50 cm o toprak sana lazım neden köye verilsin…su…??köyde 10 yerde patlak var 10 kişi evinin önündeki suyu da muhtara bırakıyor…kimse kusura bakmasın su işleri müdürlüğü Trabzonda…Birde köylü olarak yıllık köy için çalışmak mecburiyedi var kanunlara göre KAÇINIZ 1 gün bile köy için çalıştı…Allah için söyleyelim KÖSTEK varken neden DESTEK olalım…Kolay varken Zora ne GEREK…

Yahya USTA24 Kasım 2016 / 21:16 Cevapla

el ele vererek..
Ayhan Baltacıoğlu, 4 yıl önce yorumladı

sayın muhtarımızın calışmaları cok yetersiz kalmakla beraber bu calışmalarda köylünün yanında olmamasıda köyün sorunlarıyla kaderıyle başbaşa bırakılmasıda bır gercek.böyle bır durumda köyün hızmet alması sorunların cözülmesı ımkansız bır bır hale gelıyor.burada zarar gören bızler ve köylüler oluyor .köylünün elele vererek sorunların aşilması mumkün.coğrafyası cok bozuk olan bır yerde yol su elektrik eğıtım vb hizmetler hıcde kolay sağlanamıyor.bu bızım kaderımız .bu bızim köyümüz.

Yahya USTA24 Kasım 2016 / 21:17 Cevapla

XXX(ÜÇ YILDIZLI ALKIŞ)
arslan tertip, 4 yıl önce yorumladı

Ayhan kardeşim sana katılmanak mümkün değil..Keşki senin gibi düşünen kişiler çoğalsa, ve meillerle hizmet istiyen veya bekliyen arkadaşlarımız senin gibi düşünse dediğin gibi hizmet haliylen gelir.BİR ELİN NESİ VAR İKİ ELİN SESİ VAR,Selam sevgiler,,,,

Yahya USTA24 Kasım 2016 / 21:17 Cevapla

İSHAK OKUTANA
MUSTAFA PARLAK, 4 yıl önce yorumladı

SAYIN HOCA CENAZE NAMAZI KAÇ RE GAĞET OLDUĞUNU ÖĞREN BENİM SU PORCUM OLDUĞUNU İTİĞA EDİYORSUN GİT O DEFDERDE MEVLÜT PARLAK PARA ÖDEDİMİ ÖDEMEDİ BAK ONDAN SORA AVUKATLIK YAP SANA DEVLET CAMEİLE İLGİLEN KÖYÜN İŞLERİ SENİ BENİ COK AŞAR

Yahya USTA24 Kasım 2016 / 21:18 Cevapla

HALKIMIZ DOĞRU SÖYLER
İshak OKUTAN, 4 yıl önce yorumladı

Ben bu konuya yapılan yorumlar bilgilen me ve bilgilendirme ye yönelik faliyettir diyorum.
Ama sayin Mustafa parlak konuyu taraf omaya çekmesi talihsizliktir.

Birde cenaze namazı ile ilgili ifade çok talihsizlik sen çok biliyorsan geç imamlığada dünyanın kaç buçak olduğunu gör.
İmam halktan kopuk olursa görev de de yanlız ve başarısız olur. Örnekler ortada

Yahya USTA24 Kasım 2016 / 21:18 Cevapla

yorum
ilyas tekke, 4 yıl önce yorumladı

anladığım kadarıyla köyümde muhtar hüseyin yılmazla köylü arasında anlaşmazlık var bunun nedeni muhtarın dik kafalığı ve köylüyü hiçe saydığı kendi bildiğini yaptığı ondan başkasının kafası çalışmadığını zannetiyor köyün işi sadece yollar koşmakla dozer ve kepçelerin üzerinde gezmek değildir ne yezikki köyde onunla muhattap olacak adam yoktur

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA